Třebíčané, vyndejte konečně hlavu z písku, není mě jedno, jaký bude mít výsledný efekt  pro Třebíč “obchvat”. Chodím, vysvětluji a sbírám podpisy pro referendum.  Zjišťuji, že 99 % neví o obchvatu nic a 1 % o něm před 10 lety slyšelo.

Jak píše v Třebíčském zpravodaji Alexandra Svobodová, Třebíč Občanům!, měla by radnice nechat občany Třebíče, aby se k tomuto důležitému rozhodnutí vyjádřili. Radnice na to měla 10 let. A oni teď na poslední chvíli mediálně zveřejňují, samozřejmě, kladné názory. V každé anketě, v každém průzkumu můžou být otázky vedeny tak, že výsledek vyjde ve prospěch zadavatele. Ano, Třebíč potřebuje vyřešit dopravní situaci. Ale vyřeší jí průtah Třebíče? Pane Vašíček z ČSSD, najděte si významy slov obchvat a průtah. Není to žádné politické slovíčkaření. Radnice nám zde chce vybudovat průtah!

Článek byl též uveřejněni v Horáckých novinách 4. července 2018

Článek byl též uveřejněni v Horáckých novinách 4. července 2018

Je jasné, že když se tazatelé od renomované firmy zeptají občana z jakéhokoliv místa z Třebíče, které nebude přímo ovlivněno průtahem, odpoví “že ano”. Představí si totiž zasekané centrum. Ale teď se ptám: Vyřeší se průtahem zasekané náměstí? Budete snad jezdit z Hájku průtahem do města? Ne! Budete jezdit ze sídliště Horka Domky do centra průtahem? Ne! Borovina bude jezdit po Pražské. Takže průtah bude sloužit pouze tranzitní dopravě. O to nám jde, aby nejezdili přes město auta, které zde nemají konečnou.

Prosím, všichni se zamyslete, jestli vůbec budete používat průtah z Boroviny do sídliště Horka-Domky??? Občas!  Jenom Vám nastíním negativa průtahu pro občany. Borovinu rozdělí na dvě části, DDM už nebude v krásné a klidném prostředí, zničí se Lesoparky Terovské a Libušino údolí. Rekreační oblast v těchto místech už nebude k rekreaci, ani zahrádkaření! Nebo je libo jahůdky z kolonie Vltavínská, kde též projede 20 000 aut denně. A další negativum průtah se bude napojovat na komunikaci vedoucí na Dukovany.

Takže v této zabydlené části nebude ani k žití. Nechtěla bych být v kůži jednoho občana, který bydlí v Borovině v těsné blízkosti plánovaného průtahu a místo pro rekreaci má v Terovském údolí. To znamená, že nebude mít klid a pohodu ani doma, ani na zahrádce. Bohužel, těchto stejných příběhů jsou desítky. A hodnota nemovitostí – nulová. Nebo chcete slunný byt v krásném prostředí s výhledem nový průtah? Ne!

Nabízím velký obchvat, opravdu skutečný obchvat. Žádné slovíčkaření. Obchvat kolem Třebíče.

S.M., Třebíč

 

Související příspěvky

Získejte více informací o obchvatu Třebíče!

 

Zaregistrujte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít žádné novinky.

Pro úspěšnou registraci k odběru novinek z našeho webu potvrďte prosím ještě vaši emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám poslali. Děkujeme!